حساب کاربری

لطفا از حروف a-z,A-Z,0-9 استفاده نمایید - حداقل 5 کاراکتر

حداقل 8 کاراکتر

مشاوره خرید 03132370480

تعمیر فن کامپیوتر

تعمیر فن کامپیوتر

فن کامپیوتر از جمله قطعاتی است که تعمیر آن نیاز به دانش تخصصی دارد. برای آموزش تعمیر فن کامپیوتر تا انتهای مطلب با دوراندیش مرکز تعمیرات تخصصی لپ تاپ و کامپیوتر همراه باشید.

قطعات موجود در کیس کامپیوتر به دلیل عبور جریان و حرکت الکترون ها درون آن گرمایی تولید می کنند. هدف از ایجاد کیس کامپیوتر خنک کردن این اجزا می باشد.

مشکل کار نکردن فن سی پی یو (cpu)

در کامپيوتر  به صورت نرمال حداقل دو فن وجود دارد، يکی فن پاور يا منبع تغذيه آن که در داخل پاور و يکی هم فن پردازنده يا CPU که در روی سی پی یو نصب شده است.

تعمیر فن کامپیوتر بهتر است توسط افراد با تجربه و ماهر  انجام شود چون باید منبع تغذیه از داخل کیس پیاده شده و بعد خود منبع را باز کنيد تا به فن برسيد.ولی در مورد فن سی پی یو توصیه می شود هرچندوقت یکبار گردگیری و تمیز شود(به خصوص اگر سی پی یو یا پردازنده گران قیمت باشد).عواملی مثل پایین آمدن دور فن و سروصدا کردن آن باعث می شود دمای سی پی یو  بالا رفته و این امر موجب کاهش کارایی سیستم و خراب شدن سی پی یو می شود.

تعمیر فن کامپیوتر

 

فن سی پی یو چیست

با توجه به حرارت زیادی که پردازنده ها در هنگام کار کردن ایجاد می کنند وجود یک سیستم خنک کننده الزامی می باشد که این سیستم خنک کننده همان فن CPU می باشد.

هدف اصلی از ساخت فن سی پی یو ایجاد حرارت زیاد در هنگام کار پردازشگر ها می باشد. روال کار فن سی پی یو به این شکل می باشد که آلیاژ فلزی موجود در سی پی یو با فن بالای خود همکاری می کند و باعث پایین آمدن حرارت CPU می شود. خنک کردن سی پی یو توسط فن یکی از عواملی است که باعث افزایش کارایی و ماندگار تر شدن CPU لپ تاپ شما می شود.

فن سی پی یو ( CPU Cooler ) یکی از مهم ترین قطعات یک سیستم می باشد که کمک زیادی به خنک کردن سی پی یو(پردازنده) و در نتیجه بالارفتن کیفیت یک سیستم می کند. این موضوع در تمامی کامپیوتر ها و لپ تاپ ها صدق می کند. در صورت کلی اگر یک سی پی یو بیش از حد گرم شود دو اتفاق را در پی خواهد داشت: در ابتدا کیفیت و عملکرد سیستم تا ۸۰% کاهش پیدا می کند و نیز از طرفی باعث کاهش عمر سی پی یو خواهد شد و اینجاست که تعمیر فن کامپیوتر ضروری می شود. تمامی این عوامل باعث شده تا از فن سی پی یو به عنوان یک آیتم مهم و اساسی نام برده شود.

 

اگر فن cpu صدا می دهد،  پیش از هرکاری اعمال زیر را انجام دهید:

 

روغن کاری فن کامپیوتر و لپ تاپ :

ممکن است فن سی پی یو از نظر اتصال دچار مشکل شده باشد، بنابراین پیش از هر چیز آن را محکم کنید.اگر فن صدا می دهد یا خوب نمی چرخد فن خود را روغن کاری کنید. بعلاوه می توانید برچسب روی فن را بردارید و یه قطره روغن نیز در این قسمت بریزید. توصیه می شود از روغنی استفاده کنید که ویسکوزیته بالایی داشته باشد. (روغن گریس، واکس مو، روغن چرخ خیاطی) نکته دیگر که در تعمیر فن کامپیوتر باید مدنظر قرار دهید آن است که ممکن است خمیر سیلیکون که بین سی پی یو cpu و قسمت آلومنیومی فن است، از بین رفته باشد. که در اینصورت باید خمیر سیلیکون دیگری را جایگزین آن سازید تا مشکل برطرف شود.

 

مرکز تعمیرات تخصصی لپ تاپ و کامپیوتر دوراندیش

در صورتی که فن کامپیوتر  شما به هر دلیل دچار خرابی و اختلال در عملکرد شده است، می توانید با حضور در مرکز تعمیر فن کامپیوتر و  لپ تاپ دوراندیش و با  مراجعه به قسمت  تعمیرات سرویس های مرتبط با بهسازی و تعمیر فن کامپیوتر را دریافت نمایید. خوشبختانه خرابی های پیش آمده در فن کامپیوتر، چه در صورت تعمیر و چه در صورت تعویض هزینه چندانی ندارد و به راحتی قابل انجام است. همچنین توصیه می شود برای خرید و بررسی انواع خنک کننده لپ تاپ به فروشگاه سایت مراجعه کنید. کارشناسان ما پس عیب یابی صحیح و کارشناسانه امکان تعویض و یا تعمیر آن را با شما در میان خواهند گذاشت و سرویس های مورد نیاز را بر روی دستگاه اعمال خواهند کرد.

 

Dour-Andish
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مقایسه محصول
مقایسه محصول
مقایسه محصول
مقایسه محصول