حساب کاربری

لطفا از حروف a-z,A-Z,0-9 استفاده نمایید - حداقل 5 کاراکتر

حداقل 8 کاراکتر

مشاوره خرید 03132370480

آموزش بک آپ گرفتن از ویندوز ۱۰

بک آپ گرفتن از ویندوز ۱۰

در ویندوز ۱۰ راه های زیادی برای بک آپ گرفتن در اختیار داریم و ما قصد داریم در مقاله امروز بک آپ گرفتن به کمک ابزار پیش فرض ویندوز ۱۰ را به شما عزیزان آموزش دهیم.

اکثر این روش هایی که در این مقاله ذکر می شود گرچه برای ویندوز ۱۰ است ولی برای ویندوز ۷ و ویندوز ۸ هم استفاده می شود.

ویندوز ۱۰ قابلیت های پیش فرض متعددی برای بکاپ گرفتن فراهم کرده در ادامه به معرفی آن ها می پردازیم.

بکاپ گرفتن به دو صورت است:

۱- بکاپ گرفتن از طریق “file history” : این ویژگی محدودتر است و فقط از اطلاعات موجود در user account’s libraries یعنی library های هر کاربر مثل ویدیوها، music و documents و …. پشتیبان می گیرد. در فایل هیستوری نیاز به یک هارد اکسترنال دارید و تا زمانیکه سیستم این درایو خارجی را شناسایی نکند اجازه بکاپ گرفتن نمی دهد. اطلاعات بکاپ روی یک درایو خارجی ذخیره شده مثل هارد، که بعدا امکان ریستور کردن آن وجود دارد.

۲- بکاپ گرفتن از طریق فایل ایمیج “System Image Backup” : در این روش بجای انتخاب فایل ها و پوشه ها مثل روش file history، یک فایل کامل از ویندوز ۱۰ می سازیم. در این روش اگر ویندوز از کار بیفتد یا دچار مشکل شود شما می توانید با برگرداندن کل فایل ایمیج، ویندوز قبلی و همه اطلاعاتتان را برگردانید. قبل از اینکه این روش را شروع کنید به یک منبع خارجی نیاز دارید که روی آن فایل ایمیج خود را ذخیره کنید. منبع خارجی می تواند هارد اکسترنال، درایو USB و یا DVD باشد.

 

 

بک آپ گرفتن از سیستم عامل در ویندوز ۱۰

 

۱- وارد منوی start شوید.

۲- Backup را جستجو نمایید و سپس اینتر کنید.

 

 

۳- در منوی باز شده روی لینک System Image Backup در قسمت پایین سمت چپ کلیک کنید.

 

 

۴-  در پنجره باز شده لینک مربوط به Create a system image  را بزنید.

 

 

 

در این قسمت می توانید یک دیسک برای تعمیر سیستم بسازید

در مرحله‌ی بعد، شما می‌توانید یک system repair disc بسازید تا اگرcزمانی پیش آمد که ویندوز اجرا نشد بتوانید از آن استفاده کنید و به حالت قبلی ویندوز برگردید. برای انجام این کار روی لینک در بالا سمت چپ با عنوان Create a system repair disc کلیک کنید و بگزارید ویندوز دیسک را بسازد.

 

 

 

۵- در ویندوز ۷ در قسمت Backup and Restore در قسمت System and Security کنترل پنل  روی لینکی که در بالا در گوشه‌ی چپ روی با عنوان Create a system image هست، کلیک کنید.

 

 

۶- ویندوز از هارد اکسترنال و یا فلش USB و DVD به عنوان محلی برای بکاپ گرفتن فایل ها استفاده می کند. محلی که می‌خواهید فایل ایمیج در آن ذخیره شود را انتخاب نمایید و سپس گزینه‌ی Next را بزنید.

 

 

۷- این ابزار فقط از درایو سیستم عامل بکاپ می گیرد. برای اینکه بخواهید از درایو های دیگر نیز بکاپ بگیرید باید آن ها را انتخاب کنید و با اضافه کردن هر درایو، حجم نهایی فایل ایمیج بیشتر خواهد شد.

 

 

۸- در مرحله بعد باید بکاپ فایل خود را تایید کنید.می توانید حجم نهایی ایمیج خود را در اینجا مشاهده کنید. اگر همه موارد درست انتخاب شده بود برای تایید نهایی گزینه Start Backup را بزنید تا عملیات ایمیج گرفتن از سیستم عامل نهایی شود.

 

 

۹-در صفحه‌ی بعدی باید عملیات خود را تایید نمایید. در این صفحه می‌توانید حجم نهایی ایمیج خود را نیز ببینید. اگر همه چیز سر جایش بود، می‌توانید گزینه‌ی Start Backup را بزنید تا ایمیج گرفتن از سیستم عامل آغاز گردد.

 

بازیابی بک آپ در ویندوز ۱۰

اگر چنانچه ویندوز درست کار نکرد و خواستید بکاپ را برگردانید و ویندوز هنوز اجرا می شود طبق مراحل زیر عمل کنید:

۱-اطمینان حاصل کنید فایل بکاپ شما در دسترس است.

۲-  در منوی استارت روی گزینه  Settings کلیک کنید، سپس Update & security و در آخر Recovery را انتخاب کنید.

۳-در پایین قسمت سمت راست در قسمت Advanced startup، روی دکمه‌ی Restart now کلیک کنید.

 

 

۴- پنجره ی باز می شود با عنوان Choose an option روی Troubleshoot و سپس Advanced و بعد Options و در آخر System Image Recovery کلیک کنید. از این‌جا به بعد مراحل ویندوز را دنبال کنید تا فیال ایمیج خود را بازگردانید.

 

 

 

 

 

 

Dour-Andish
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مقایسه محصول
مقایسه محصول
مقایسه محصول
مقایسه محصول