حساب کاربری

لطفا از حروف a-z,A-Z,0-9 استفاده نمایید - حداقل 5 کاراکتر

حداقل 8 کاراکتر

مشاوره خرید 03132370480

انتخاب کارت گرافیک مناسب برای لپ تاپ

انتخاب کارت گرافیک مناسب برای لپ تاپ

یکی از اجزای مهمی که نقش کاربردی و اساسی در سخت افزار و کارایی لپ تاپ دارد کارت گرافیک لپ تاپ است . لپ تاپ ها به طور کلی دو نوع گرافیک  مجتمع و اختصاصی دارند و بسته به نوع کاربردی که شما از لپ تاپ خود انتظار دارید می تواند متفاوت باشد که در ادامه به طور کامل برای شما شرح می دهیم .یکی از مواردی که هنگم خرید لپ تاپ حتما باید به آن دقت کنید و سوال بسیاری از افراد در هنگام خرید می تواند باشد انتخاب کارت گرافیک مناسب برای لپ تاپ  است .با مجموعه دوراندیش از برترین های تعمیرات تخصصی لپ تاپ برای آشنایی با انواع کارت گرافیک لپ تاپ همراه باشید .

در حالت کلی گرافیک لپ تاپ ها در دو حالت مجتمع و اختصاصی دسته بندی می شوند .گرافیک مجتمع در داخل  پردازنده اصلی CPU لپ تاپ جا سازی می شود . شما می توانید کارهای روزمره مانند دیدن فیلم ، ویرایش های ساده در  paint و فتوشاپ را با این گرافیک به راحتی انجام دهید . گرافیک اختصاصی لپ تاپ برای کارهای قوی تر مثل ادیت فیلم و صدا ، طراحی مهندسی استفاده شود .لپ تاپ هایی که فقط گرافیک مجتمع دارند و فاقد حافظه گرافیکی مجزا هستند برای کارهای گرافیکی مناسب نمی باشند . لپ تاپ هایی که دارای هر دو گرافیک مجتمع و اختصاصی هستند  برای انجام کارهای گرافیکی سنگین مناسب می باشند .  گرافیک مجتمع درون هر دو cpu اینتل و AMD قرار می گیرد .  گرافیک اختصاصی در دو نوع AMD  و Nvidia وجود دارد . در اکثر مواقع لپ تاپ هایی که دارای گرافیک مجتمع اینتل هستند پردازنده اختصاصی آن ها NVIDIA است و لپ تاپ هایی که دارای پردازنده مجتمع AMD هستند پردازنده اختصاصی آن ها AMD می باشد .

پردازنده گرافیکی NVIDIA

این نوع پردازنده دارای پیشوندهای GT و GTX است مانند GT 750m  و یا GTX 850m .همان طور که مشاهده می کنید بعد از آن یک عدد سه رقمی وجود دارد با پسوند m .اولین چیزی که در مورد این مدل کارت گرافیک باید به خطر بسپارید این است که همیشه گرافیک های دارای پیشوند GTX از گرافیک های GT قوی تر هستند .  بنابراین اگر گرافیکی با پیشوند GTX دیدید بدانید آن لپ تاپ برای انجام کارهای گرافیکی سنگین مناسب می باشد .سه عددی که بعد از پیشوند وجود دارد رقم اول نشان دهنده نسل کارت گرافیک است که هر چه بالاتر باشد آن کارت گرافیک جدید تر است .  رقم دوم نشان دهنده قدرت کارت گرافیک است و طبق معمول هرچه بالاتر باشد آن لپ تاپ دارای قدرت گرافیکی بالاتری است .رقم آخر در اکثر مواقع صفر است اگر روی همان کارت گرافیک تغییرات و بهینه سازی انجام شود عدد صفر تبدیل به ۵ می شود .

 

انتخاب کارت گرافیک مناسب برای لپ تاپ

پردازنده گرافیکی AMD

در حال حاضر گرافیک های AMD در سه دسته بندی کلی قرار می گیرند . سری R5 ، R7 ، R9 هر کدام بسته به نوع قدرت پردازش گرافیکی که دارند سطح کاربرد متفاوتی دارند . پردازنده های AMD سری R5 جزء گرافیک های ضعیف و سطح پایین محسوب می شوند و نمی توان از آن ها برای کارهای مالتی مدیا و گیم استفاده کرد .  گرافیک های سری R7 دارای قدرت گرافیکی متوسطی هستند و اصولا برای کارهایی نظیر فتوشاپ استفاده می شوند .سری R9 دارای قدرت پردازش گرافیکی بالایی است و از آن می توان برای کارهایی نظیر بازی استفاده کرد . در گرافیک های AMD عدد اول نشان دهنده نسل گرافیک و دو عدد بعدی نشان دهنده عملکرد کارت گرافیک است .به طور مثال گرافیک R5340 از گرافیک R5 240 جدید تر و دارای قدرت پردازش گرافیکی بالاتری است .  اگر در انتهای مدل کارت گرافیک AMD خود مانند R9 280X حرف  X را مشاهده کردید می توان نتیجه گرفت این مدل نسبت به گرافیک  R9 280 دارای سرعت کلاک و پالس بیشتری است . نکته دیگری که در مورد گرافیک های AMD بهتر است بدانید این است که کارت گرافیک های AMD  با پیشوند RX دارای قدرت پردازش گرافیکی بالاتری هستند .

اکثر افراد در هنگام خرید لپ تاپ به حافظه اختصاصی پردازنده گرافیکی  توجه می کنند در صورتی که قدرت پردازنده گرافیکی مهم تر است و باید به آن توجه بیشتری داشته باشید .با نوجه به آن که در اثر مواقع گرافی لپ تاپ قابل ارتقا نیست در هنگام خرید لپ تاپ باید به قدرت پردازنده گرافیکی و مقدار حافظه اختصاصی آن دقت کنید . اگر با لپ تاپ خود قصد  بازی دارید حداقل حافظه اختصاصی که برای لپ تاپ خود باید در نظر بگیرید ۴ گیگ است . مجموعه دوراندیش با بیش از ۱۵ سال سابقه درخشان در زمینه فروش لپ تاپ در اصفهان ارائه دهنده انواع لپ تاپ با قدرت گرافیکی بالا متناسب با نیاز شما می باشد .اگر در خرید لپ تاپ مورد نیاز خود دچار تردید هستید حتما به این مجموعه مراجعه کنید .

عشقی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مقایسه محصول
مقایسه محصول
مقایسه محصول
مقایسه محصول